Rzeczywistą przyczyną starzenia się nie jest…

Rzeczywistą przyczyną starzenia się nie jest… Twój wiek

przyczyną starzeniaCo jest więc przyczyną starzenia…?

Negatywnym aspektem procesu starzenia, z którym większość ludzi się utożsamia, jest zaburzenie metabolizmu, które rozwija się stopniowo przez pewien okres czasu. Niepożądane efekty starzenia się wynikają z nieprawidłowego funkcjonowania na poziomie komórkowym.

Kiedy komórki organizmu nie są w stanie wystarczająco szybko usunąć wytwarzanego w ciągu dnia metabolicznego materiału odpadowego, część z nich osadza się w błonach komórkowych. W rzeczywistości błony komórkowe stają się komórkowymi “koszami na śmieci”. Komórki nie mogą pozbyć się wszystkich własnych odpadów, ponieważ otaczająca je tkanka łączna jest zatkana innymi odpadami (z powodu blokady limfatycznej). W odpowiednim czasie ta nieefektywna gospodarka odpadami staje się wyraźniejsza i bardziej oczywista.

– Rzeczywistą przyczyną starzenia się nie jest… Twój wiek –

Wstrzymane odpady stopniowo odcinają dopływ tlenu, składników odżywczych i wody przez komórki i coraz bardziej zagęszczają błonę. Na przykład: błony komórkowe noworodka są bardzo cienkie, prawie bezbarwne i przezroczyste. Dzisiaj przeciętny 70-latek ma błony komórkowe, które są co najmniej pięciokrotnie grubsze niż membrany znajdujące się w ciele dziecka, a ich kolor jest ogólnie brązowy, a w niektórych przypadkach aż czarny.

Starzenie się…

Ten zwyrodnieniowy proces komórkowy jest ogólnie nazywany “starzeniem się”. Nawet podczas starzenia się wszystkie komórki w ciele są rutynowo zastępowane nowymi komórkami. Jednak nowe komórki mają zazwyczaj niewiele lepszy kształt niż te stare. Dotknięte tkanki lub grupy komórek stają się słabsze i cierpią z powodu niedożywienia, co daje nowej generacji komórek bardzo zły start do życiu.

W konsekwencji, wkrótce membrany nowych komórek również się zatkają. Nigdy nie mają szansy rozwinąć się w zdrowe, młode komórki. Ponieważ coraz więcej komórek i otaczających tkanek łącznych zostaje nasyconych substancjami toksycznymi. W skutek czego całe narządy w ciele również zaczynają się starzeć, a stan ich pogarszać. Skóra, która jest największym organem w ciele, również zaczyna cierpieć z powodu niedożywienia.

– Rzeczywistą przyczyną starzenia się nie jest… Twój wiek –

W związku z tym skóra traci część swojej elastyczności, zmienia swój naturalny kolor, staje się sucha oraz szorstka  i ma skazy składające się z produktów przemiany materii. Na tym etapie negatywny aspekt procesu starzenia staje się widoczny na zewnątrz. Jest więc oczywiste, że starzenie zewnętrzne, które jest bezpośrednim wynikiem wadliwego metabolizmu komórkowego, pojawia się najpierw w ciele.

Naturalnie, jeśli chcesz osiągnąć zewnętrzne piękno, najpierw musisz rozwinąć wewnętrzne piękno. Jeśli twoje ciało zgromadziło wiele odpadów, nie jest w stanie nasycić Cię poczuciem piękna i godności.

Dzięki prostym metodom programu NuCell™ komórki zaczynają zrzucać “zanieczyszczoną skórę”, wzrasta wchłanianie tlenu, składników odżywczych i wody, a także witalność i wydajność komórek. Ponieważ funkcje komórek wciąż się poprawiają, zamiast być starymi i zmęczonymi, komórki stają się znowu młode i dynamiczne. Jest to czas, w którym rzeczywisty proces starzenia ulega odwróceniu i zaczyna się proces odmłodzenia.

 

“Rzeczywistą przyczyną starzenia się nie jest… Twój wiek”
Albina Fabiani
Nucell Polska
Program Nowa Komórka

Udostępnij