KLUCZ 6: NEUROTRANSMITERY

Neuroprzekaźniki są substancjami chemicznymi emitowanymi przez neurony w celu stymulowania sąsiadujących neuronów, umożliwiając w ten sposób przekazywanie impulsów z jednej komórki nerwowej do drugiej w całym układzie nerwowym. Są wytwarzane w układzie trawiennym i wpływają na nasz nastrój, sen, pamięć, oddychanie … itd.

Miliardy cząsteczek neuroprzekaźników nieustannie pracują nad utrzymaniem funkcji naszego mózgu i mają bezpośredni wpływ zarówno na fizyczne, jak i psychiczne funkcje organizmu.

Skład spożywanego pokarmu ma bezpośredni wpływ na wytwarzanie sygnałów chemicznych w mózgu … Układ ten nazywany jest drugim mózgiem i jest kontrolowany przez mikroflorę żołądka, która jest zbiorem kolonizującym miliardów mikroorganizmów, zwany mikrobiomem. Ponieważ tkanka przewodu pokarmowego jest w przeważającej części tkanką nerwową, logiczne jest myślenie, że mikrobiom wpływa na produkcję neuroprzekaźników i całego układu nerwowego.

Mikroorganizmy te mają szczególny wpływ na tak zwany stan „dobrego samopoczucia”. Bakterie te, w prawidłowym stosunku do drugiego, mają bezpośredni wpływ na receptory GABA w mózgu. Obniżenie poziomu tych receptorów prowadzi do stresu psychicznego, takiego jak przewlekła depresja.

Wszyscy wiedzą na przykład, że serotonina jest neuroprzekaźnikiem mózgu, ale niewielu wie, że 90% serotoniny jest wytwarzane w układzie trawiennym. Tylko 10% jest syntetyzowanych w ośrodkowym układzie nerwowym. Prawidłowo funkcjonujący przewód pokarmowy pomaga samemu mózgowi w wytwarzaniu potrzeb chemicznych w mózgu.

PRZEWÓD POKARMOWY WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA NIE PRODUKUJE TAK WYDAJNYCH NEUROTRANSMITTERÓW.

PROGRAM NUCELLTM AUTOMATYCZNIE TROSZCZY SIĘ O NIE.

Wstecz

 

Udostępnij