Fakty na temat komórek i ich regeneracji…

Regeneracja komórek – fakty

Regeneracja komórekKrwinki czerwone transportujące tlen. Źródło: Dennis Kunkel,

 – Regeneracja komórek –


Komórki są podstawową jednostką życia…

Oto kilka ich fascynujących aspektów, na których opiera się program Nucell

 0,001 do 0,003 to średnica w centymetrach większości komórek zwierzęcych, co czyni je niewidzialnymi gołym okiem. Istnieją pewne wyjątki, takie jak komórki nerwowe, które mogą rozciągać się od naszych bioder do palców u stóp. Wysyłają sygnały elektryczne w całym ciele.

 200 to liczba różnych rodzajów komórek w ludzkim ciele, w tym w naszej skórze, mięśniach, nerwach, jelitach, krwi i kościach.  

 24 to typowa długość w godzinach cyklu komórkowego zwierzęcia, czas od utworzenia komórki do momentu, w którym dzieli się na dwie części, aby utworzyć więcej komórek.

 120 jest przybliżoną długością życia ludzkich krwinek czerwonych. Inne typy komórek mają różną długość życia, od kilku tygodni, dla niektórych komórek skóry tak długo, jak trwa życie organizmu dla zdrowych neuronów.  

 50 bilionów to liczba komórek, z których jesteś stworzony.

50 do 70 miliardów to liczba, ile komórek umiera w ludzkim ciele każdego dnia, jako część normalnego procesu, który służy zdrową i pełni ochronną rolą. Te, które umierają w największej liczbie, to komórki skóry, komórki krwi i niektóre komórki, które tworzą struktury, takie jak narządy i gruczoły.

– Regeneracja komórek –

 

“Regeneracja komórek – fakty”
Albina Fabiani
Nucell Polska
Program Nowa Komórka

 

Polecamy przeczytać: Hashimoto jak sobie pomóc

Udostępnij